Pasjonaci w sieci

W dobrym świetle

Obraz Moondance z Pixabay

Co w duszy gra – popróbuj blogowania

W trakcie internetowego szkolenia „Seniorzy w sieci” w witrynie https://zwalczbariery.eu/ powstało 14 próbnych blogów . Głównym celem szkolenia było przekonanie uczestników, że prowadzenie blogu technicznie nie odbiega od zasad publikowania treści na Facebooku. Ale czy jakaś strona Facebooka wygląda tak, jak nasza witryna?

Szkolenie trwało tylko około 2 godzin! Bo to nieprawda, że na Facebooku jest najłatwiej. U nas też jest prosto. A na dodatek w dobrym towarzystwie – przyjemniej. Teraz trzeba nabrać wprawy. Już przy nabieraniu wprawy niektórym osobom udaje się tworzyć bardziej przekonujące wpisy niż … – no nie napiszę „niż konkurencja”.

W naszym przypadku w ogóle nie chodzi o bycie blogerem, szukającym latami swojej niszy w sieci. Nie szukamy miejsca, w którym moglibyśmy zabłysnąć i odsunąć wszystkich w cień. My mamy do pokazania nasze pasje. Jednych pozytywnie „kręci” historia miasta, inni wolą obcować ze sztuką albo z przyrodą. Jeszcze inni działają społecznie, organizując zajęcia dla innych osób. Oni chcieliby się w blogu pochwalić osiągnięciami podopiecznych.

A mnie urzekło obserwowanie przez jedną z blogerek swoich wnucząt i ich kreacji twórczych. Dzieci tworzą piękne rzeczy, często nawet z jakimś przesłaniem dla rodziny, a babcia potrafi to pokazać i krótko o tym opowiedzieć. Warto zajrzeć do każdego wpisu poniżej. Ale bierzcie pod uwagę, że to dopiero próby, że pewnie niedługo będziemy umieli zrobić to jeszcze lepiej.

Nie tylko sam blog jest ważny. Akurat w tym przypadku babcia blogerka bardzo zyskała w oczach wnuków. Również pozostałe wnuki chcą mieć swoje wpisy w blogu babci. Niektóre z nich już myślą o blogowaniu.

Gdybyś przypadkiem chciała / chciał zobaczyć, jak łatwo pisać blog, wypełnij ankietę i daj znać w komentarzu, że chcesz spróbować!

https://forms.gle/pppC2EYb6pL16PzS9

Szkolenie Seniorzy w sieci realizowane jest corocznie przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”. Witryna https://zwalczbariery.eu jest prywatną inicjatywą grupy osób myślących o blogowaniu. Dołączenie do grupy nie wiąże się z żadnymi kosztami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *