Pasjonaci w sieci

W dobrym świetle

Bariery

Bariera wykluczenia cyfrowego to nie jest jeden płot, który trzeba przeskoczyć i już się można „pławić” w „krystalicznych wodach” cyfrowej przestrzeni.
Znam przypadki, że nawet telefon (obojętnie czy smartfon, czy stacjonarny, czy cyfrowy w wersji dla seniora) jest barierą. Korzystanie z przeglądarki zamiast z telewizora to już kolejna przeszkoda. Korespondencja mailowa to następny płotek (bariera). Media społecznościowe, …. ,napisanie bloga to też nie przelewki.
Aktualnie nauczanie zdalne obnażyło totalną barierę cyfrową całego społeczeństwa – kwestię cyfrowego operowania dźwiękiem. Czasami na tych zdalnych lekcjach słychać, że nic nie słychać. Nie jest to wina mikrofonów i głośników. To wina ludzi nie radzących sobie z ich obsługą!
Te bariery już przeskoczyłem. Ale przy ostatniej aktywności ze znajomymi doszedłem do tego, że sam stoję przed jeszcze jedną barierą cyfrową. Jest nią montaż filmów. Każdy z nas czy bardzo młody, czy już nie, może tu dopisać kolejny płot do pokonania.

Kluczem do pokonania wszystkich cyfrowych barier nie są specjalne szkolenia i promocje na kursy komputerowe dla seniorów. Kluczem jest realna potrzeba ich pokonania. Zainspirowanie tej potrzeby, przekonanie delikwenta, że jest w stanie sobie poradzić to droga do sukcesu. W przekraczaniu barier można sobie przecież pomagać. Czyjaś pasja, chęć podzielenia się nią z ludźmi dookoła to ta potrzeba, wokół której http://zpasjami.net będzie krążyło. Zapraszamy pasjonatów do pokonywania kolejnych barier razem z nami. Będziemy sobie nawzajem pomagać w pokonywaniu barier.

1 kwietnia założyciele witryny pokażą pokonywanie swoich barier

1 KOMENTARZ

  1. Jak ze śmiechem udało się powalczyć z najróżniejszymi barierami pisze:

    To nie było 1 kwietnia. Zanim mogliśmy się pośmiać ze swoich problemów, trzeba było rozwiązać jeszcze jeden problem. Rozwiązaliśmy go i możemy się chwalić filmem, którego główni aktorzy ani razu nie spotkali się w jednym miejscu. Każdy nagrywał przydzielone mu sceny ze scenariusza u siebie, korzystając z pomocy swoich wnuków, dzieci, włączając do aktorskich zadań całe rodziny.
    https://www.youtube.com/watch?v=3C_8rBJxZx4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *