Wczoraj uczestnicy Akademii Trzeciego Wieku Wydziału Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej zapisywali się na spotkania Seniorskiego Klubu Weryfikowania Informacji.
Rozmawialiśmy o blogowaniu (p. ekran komputera prowadzącej). M.in. o tym jaka będzie tematyka spotkań: gdzie szukać wiarygodnych źródeł informacji – jak rozpoznać wiarygodne źródło informacji, algorytmy i ciasteczka – jak nie dać się zwieść podejrzanym reklamom, weryfikacja wypowiedzi polityków (np. polityków lokalnych, których wypowiedzi seniorzy znajdą samodzielnie i zaproponują), oszustwa w mediach społecznościowych (np. jak weryfikować posty na Facebooku), weryfikacja numerów telefonów (jak i gdzie zweryfikować numer oszusta czy np. firmy badającej opinię publiczną), weryfikacja zdjęć/grafik (np. widzianych w Internecie) – narzędzia do weryfikacji, krzykliwe nagłówki (zarówno w Internecie, jak i prasie) – jak się manipuluje odbiorcami, podejrzane linki (przychodzące w mailach, smsach) – jak je weryfikować?, wyłudzanie danych przez linki, rozmowy telefoniczne – jak nie dać się oszukać?, opcje telefonów i ich systemów (skąd wiadomo, że jakiś nr telefonu jest spamem).
Jestem emerytowanym nauczycielem akademickim Politechniki Gdańskiej, kierownikiem Autoryzowanego Centrum Szkolenia Autodesk, administratorem platformy Moodle i MoodleCloud, organizuję warsztaty w ramach gdańskiego Festiwalu Światła, współpracuję z https://u3acommunities.org/.
Stanisław Bulandra
17 lut 2023 @ 14:42
To są warunki do pracy! W domu trudno o lepsze.
Ala
17 lut 2023 @ 16:54
Dużo ciekawych wiadomości z okrasą, czyli pączusiem, jak przystało na tłusty czwartek.