Pasjonaci w sieci

W dobrym świetle

Seniorski Klub Werifikowania Informacji

Wczoraj uczestnicy Akademii Trzeciego Wieku Wydziału Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej zapisywali się na spotkania Seniorskiego Klubu Weryfikowania Informacji.

Rozmawialiśmy o blogowaniu (p. ekran komputera prowadzącej). M.in. o tym jaka będzie tematyka spotkań: gdzie szukać wiarygodnych źródeł informacji – jak rozpoznać wiarygodne źródło informacji, algorytmy i ciasteczka – jak nie dać się zwieść podejrzanym reklamom, weryfikacja wypowiedzi polityków (np. polityków lokalnych, których wypowiedzi seniorzy znajdą samodzielnie i zaproponują), oszustwa w mediach społecznościowych (np. jak weryfikować posty na Facebooku), weryfikacja numerów telefonów (jak i gdzie zweryfikować numer oszusta czy np. firmy badającej opinię publiczną), weryfikacja zdjęć/grafik (np. widzianych w Internecie) – narzędzia do weryfikacji, krzykliwe nagłówki (zarówno w Internecie, jak i prasie) – jak się manipuluje odbiorcami, podejrzane linki (przychodzące w mailach, smsach) – jak je weryfikować?, wyłudzanie danych przez linki, rozmowy telefoniczne – jak nie dać się oszukać?, opcje telefonów i ich systemów (skąd wiadomo, że jakiś nr telefonu jest spamem).

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jestem emerytowanym nauczycielem akademickim Politechniki Gdańskiej, kierownikiem Autoryzowanego Centrum Szkolenia Autodesk, https://pg.edu.pl/aap, administratorem platformy https://jatobym.moodle.pl/, współorganizatorem gdańskiego Festiwalu Światła https://festiwalswiatla.hs3.pl/projekty/.