Pasjonaci w sieci

W dobrym świetle

Photoshop express do smartfona

Ewa Kulisz na pierwszych warsztatach w projekcie „Okiem smartfona …” pokazywała edycję smartfonowych zdjęć edytorem zdjęć wbudowanym w androida. Dla wielu miłośników fotografii to za mało. Pokażę teraz jak zainstalować bezpłatną wersję Adobe Photoshopa dla smartfonów. Startując od ekranu głównego wybieramy aplikację Sklep Google Play. W sklepie wpisujemy w polu wyszukiwania słowa „adobe photoshop„. Kiedy pojawi się nam ikonka programu Photoshop Express klikamy zainstaluj, a potem otwórz.

Program będzie nam teraz wyświetlał informacje o swoich możliwościach. Istotne jest by zezwolić programowi na dostęp do zdjęć i multimediów na smartfonie (tak jak widać poniżej na lewym zrzucie ekranu ze smartfona). A potem on sam już zacznie pokazywać zdjęcia zgromadzone w smartfonie. Wystarczy wybrać zdjęcie do edycji i natychmiast u dołu widzicie najróżniejsze propozycje kolorystyczne tego zdjęcia proponowane przez photoshopa. Przesuwając ten pasek znajdziecie kolejne propozycje także monochromatyczne. Poniżej tych propozycji widać listwę pozostałych narzędzi podobnie jak w znanym już wam edytorze podstawowym.

Photoshop Express jest całkiem bezpłatny. Jednak będzie wam proponował swoje zaawansowane opcje z gwiazdką. Te opcje możliwe są do uruchomienia za cenę wykupienia wersji oprogramowania Premium.

Adres e-mail projektu

okiemsmartfona@zpasjami.net

Mój adres

staszek.b@zpasjami.net

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *