Pasjonaci w sieci

W dobrym świetle

Pomaganie pasjonatów

Pod koniec zeszłego roku odbyła się kolejna edycja kursu online „Seniorzy w sieci 2021”. Kurs został zorganizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”. Uczestnicy w ankiecie zdradzili swoje pasjonackie zainteresowania. Najbardziej byłem ciekaw jak sobie wyobrażają współpracę zdeklarowani zwolennicy POMAGANIA.  

Zaproponowałem im spotkanie i tak się to zaczęło. Spotykamy się online co tydzień we wtorki o 17:00. Jasna sprawa, że każde takie spotkanie, to powód by wymienić uprzejmości pomiędzy znajomymi. Ale na uprzejmościach się nie kończy. Mamy swoją prywatną listę gdzie uczestnicy zgłaszają w czym mają braki, albo tylko za mało sił. Mówiąc krótko POTRZEBUJĄ POMOCY. Jest i druga lista – lista  deklarowanej CHĘCI POMAGANIA w konkretnym zakresie, w którym czujemy się kompetentni, albo po prostu lubimy działać.  

Zrzut ekranu w trakcie spotkania uczącego jak współcześnie bez ściągania specjalnego oprogramowania tworzyć ilustrowane audiobooki.

No i mamy już pierwsze konkretne POMOCE. Ktoś chciał się nauczyć ilustrować nagrania dźwiękowe obrazami i zdjęciami. Okazało się, że w każdym komputerze z Windows są darmowe narzędzia do robienia takich filmów. Temat jak to robić został szeroko omówiony i pokazany krok po kroku.  

O to właśnie ten moment: jesteś na spotkaniu Teams – klikasz „udostępnij” – i co potem?

Pewnym problemem w naszych spotkaniach online jest przejście od słuchania do samodzielnego prezentowania swoich treści. To ten moment, gdy przechodzimy od pokazywania w kamerze swojej twarzy do pokazania jakiegoś tekstu, zdjęcia, filmu, albo prezentacji. Wszyscy chętni w naszym zespole już sobie to popróbowali. Jeśli trzeba oczywiście pomagamy. Windows na naszych komputerach pozwala „pomocnikowi” prowadzić myszkę drugiego użytkownika oddalonego o setki kilometrów i pokazywać co po kolei trzeba kliknąć, by osiągnąć odpowiedni skutek. 

Mam nadzieję, że uczestnicy naszego POMAGANIA będą publikować swoje POMOCE w portalu https://zpasjami.net. Oczywiscie POMOGĘ im na początku. 

Na razie zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie we wtorek, 17 maja 2022 roku o godzinie 17:00. W każdej chwili możesz się do nas przyłączyć. Na chwilę, albo na stałe. Poniżej łącze do spotkania:

Zapraszamy wszystkich zwolenników POMAGANIA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *